szkolenie trudny pies

szkolenie trudny pies

dlaczego/ po co?

Tempo zmian cywilizacyjnych czasami jest zbyt szybkie dla psów. Często czworonogi z adopcji lub interwencji przynoszą ze sobą bagaż nieprzyjemnych doświadczeń. Niektóre psy w przeszłości spotkało coś przykrego, stresującego bądź wręcz traumatycznego. Być może nasi podopieczni przejawiają zachowania agresywne, lękliwe, panicznie boją się ludzi, innych psów, rzucają się w pogoń za rowerzystami, samochodami, obszczekują konkretne osoby bądź dewastują mieszkanie podczas naszej nieobecności. Nie możemy z takimi psami spokojnie spacerować, pozwalać im bawić się z innymi. Najczęściej nasi podopieczni poznają świat jedynie na długość smyczy. Jeśli chcesz to zmienić, ułatwić życie zarówna psu jak i sobie - szkolenie trudny pies jest właśnie dla Ciebie.

Często przed pierwszymi zajęciami konieczna jest porada zoopsychologiczna - potrzebna do zdiagnozowania problemu. Gdy już określimy jego przyczyny możemy przystąpić do pracy. Nie oszukujmy się - nauczenie psa nowej umiejętności trwa znacznie krócej od wygaszenia bądź przekierowania niepożądanego zachowania. Ale wszystko jest możliwe! Praca z trudnym psem wymaga od nas po prostu więcej cierpliwości. Podczas szkolenia skupimy się na budowaniu pozytywnej relacji pomiędzy właścicielem i jego podopiecznym stopniowo łagodząc reakcje na newralgiczny bodziec. Szkolenie problemowego psa jest trudne ale przynosi największą satysfakcję i diametralnie poprawia komfort życia nasz i czworonogów.

czego się nauczysz?

 • wyciszenie bądź przekierowanie niepożądanych zachowań (szarpanie na smyczy, ucieczki, zjadanie śmieci, ujadanie, skakanie na ludzi, wymuszanie, demolowanie mieszkania)
 • łagodzenie lęków lub agresji
 • współpraca z psem nadpobudliwym
 • komunikacja z psem wycofanym, bojaźliwym, nieufnym
 • akceptacja nowych domowników, w tym dzieci, jak również nowych zwierząt 

jak/ gdzie/ kiedy?

Szkolenie trudny pies - czas, częstotliwość i miejsce prowadzenia zajęć dostosowane są do właściciela i jego podopiecznego. W zależności od problemu spotykamy się na terenie szkoleniowym, w mieście, parku czy okolicach domu właściciela. Program zajęć dopasowany jest do konkretnego psa mając na względzie jego przeszłość, charakter i możliwości. W przypadku pracy w lokalizacji znacznie oddalonej od terenu szkoleniowego - cena ustalana jest indywidualnie.

najbliższe kursy

 • szkolenie trudny pies

  100zł + koszt dojazdu

  zajęcia 60-minutowe
  wiek psa
  dowolny

  pozostałe kursy