szkolenie miejskie

szkolenie miejskie

dlaczego/ po co?

Obecnie w Polsce około 2,5 miliona psów żyje w miastach. Jest to dla nich specyficzne i trudne środowisko. Przez pokolenia czworonogi towarzyszyły nam w zupełnie innych warunkach i nie jest im łatwo adoptować się do zmian cywilizacyjnych szczególnie szybkich w ostatnim czasie. Życie w dużym zagęszczeniu ludzi, psów, kotów i innych zwierząt domowych, nieustający hałas, ruch... Istna kakofonia dźwięków, zapachów i obrazów. Naszym zadaniem jest ułatwienie naszym podopiecznym życia w tym skomplikowanym miejskim świecie.

Zajęcia miejskie nie stanowią odrębnego kursu lecz stanowią część kursu podstawowego, zaawansowanego oraz psiego przedszkola. Uważam, że praktycznie każdy żyjący w mieście pies powinien nauczyć się zasad w nim panujących. Ćwiczenia dostosowuję indywidualnie do każdej grupy i otoczenia, gdyż zajęcia odbywają się w trudnym dla psa środowisku pełnym rozproszeń. A tak na prawdę trenujemy na ruchliwych placach, alejach czy promenadach, zaczepiamy ulicznych artystów, pojawiamy się w pobliżu festynów czy koncertów. Szukamy niecodziennie wyglądających ludzi, posiadaczy parasoli, dzieci, osób starszych, na wózkach inwalidzkich czy rowerach. Poszukujemy wszystkiego, co może nas spotkać „w realnym życiu” z psem. Generalnie dobrze się bawimy przy okazji przekształcając naszych podopiecznych w prawdziwe mieszczuchy.

czego się nauczysz?

 • zapoznawanie psa ze środowiskiem miejskim
 • przyzwyczajenie do środków komunikacji
 • praca w rozproszeniu
 • hartowanie komend w trudnym środowisku
 • trening akceptacji niecodziennych zachowań innych ludzi

jak/ gdzie/ kiedy?

Szkolenie miejskie stanowi część innych kursów i stanowi około:
10% zajęć kursu psie przedszkole
25% zajęć kursu podstawowego
50% zajęć kursu zaawansowanego
Zajęcia odbywają się w różnych miejskich lokalizacjach, najczęściej spotykamy się pod iglicą, na placu przed Halą Stulecia przy ul. Wystawowej 1

najbliższe kursy

 • część kursów bazowych

  szkolenie miejskie

  w cenie kursu bazowego

  1,2 lub 4 lekcje
  zależne od kursu bazowego
  wiek psa
  zależny od kursu bazowego

  pozostałe kursy